• Wpisów: 82
  • Średnio co: 23 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 22:06
  • Licznik odwiedzin: 3 965 / 1990 dni
 
lastsacrifice
 
Cześć! Dzisiaj przedstawię Wam 1 tom mojej kolejnej ulubionej serii. Zajmuje 2 miejsce na mojej osobistej liście, zaraz za niezmiennie Akademią.


Opis: (empik.com) "Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar… Przodkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać. Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza niż myśli i że będzie potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego wroga – mrocznego boga Loki.Książka zdobyła nagrodę w konkursie literackim RITA (2012) w kategorii Young Adult Romance (Powieść romantyczna dla młodych dorosłych). Jennifer Estep została także nominowana w tym samym konkursie za SPIDERS REVENGE w kategorii „Opowiadanie z silnymi elementami romantycznymi”.  
Konkurs w miesięczniku Cogito i Victor junior. Na portalach internetowych: Nastek.pl, Secretum, Qfant. Reklama w mediach. Recenzje na portalach internetowych i w prasie.

Jennifer Estep to pisarka nieustannie krążąca po ulicach wyobraźni w poszukiwaniu nowych pomysłów na powieści. Pisze serię Akademia Mitu, dla młodych dorosłych i Elemental Assasin. Stworzyła również serię paranormalnego romansu Bigtime.
Jennifer jest członkiem między innymi Amerykańskiego Związku Pisarzy Romansów (Romance Writers of America) oraz Amerykańskiego Związku Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Science Fiction and Fantasy Writers of America). Jej powieści były prezentowane na łamach Cosmpolitan, Entertainment Weekly, Southern Living i innych wydawnictw."


Recenzja: Na tę książkę wpadłam całkiem znienacka. Jak zwykle zaciekawiła mnie okładka, a następnie intrygujący opis. Wybierając książki kieruję się tak jakby instynktem. Wiedziałam, że jak ją "przygarnę" to się nie zawiodę; miałam rację. Niesamowita opowieść, bohaterowie, sceneria, no wszystko! Szybko się ją czyta, pozwala utożsamić się z wybranym charakterem. Oczywiście u mnie prym wiedzie Gwen i Logan, a zaraz za nimi są Daphne i jej chłopak. Ta czwórka jest po prostu niesamowicie zabawna, ubarwia całą ta historię. Autorka doskonale wiedziała jak dotrzeć do czytelników, zabrała się do pracy i oto efekty! Znałam niektóre mity, a dzięki niej poznałam też inne i bardzo mnie to cieszy. W gruncie rzeczy możemy nauczyć się całkiem sporo,czytając to.  Na temat serii można znaleźć pozytywne opinie, dużo fanów. Nie mogę doczekać się czerwca, kiedy to premierę będzie mieć 4 tom... To tak strasznie długo! Na temat okładek mogę powiedzieć tyle: zachwycające! Podobnie jak opis, okładka każe domyślać się nam, co takiego kryje za sobą. Także polecam i obiecuję, że się nie zawiedziecie! :)


dotyk-gwen-frost-akademia-mitu-I.jpg

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
  •  
     
    Opis jest ciekawy :) Ja czytałam o obdarzonych niedawno "Piękne istoty", świetna książka... taka romantyczna, magiczna i wgl świetna <333 Teraz natomiast czytam "Wojownicy nocy" dostałam na święta więc trzeba ją przeczytać ;] Pozdrawiam ;**