• Wpisów: 82
  • Średnio co: 23 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 22:06
  • Licznik odwiedzin: 3 898 / 1922 dni
 
lastsacrifice
 
Witam Was w ten sobotni wieczór. Mam nadzieję, że odpoczywacie to tygodniu pełnym zajęć, etc. Ja na pewno :DOpis: (empik.com) "Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec Zary zniknął dawno temu, ukochany ojczym właśnie umarł, a matka odpuściła sobie rodzicielskie obowiązki. Bohaterka musi zamieszkać z babcią w sennym, zimnym miasteczku w Maine - tam ponoć nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo… tylko do czasu. W prowincjonalnym życiu Zary pojawia się tajemniczy mężczyzna, który wywołuje w dziewczynie paraliżujący strach. To król piksów - przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią - i duszę. Pierwsza część nowej serii dla młodzieży. Jej tajemnice, romans, bohaterowie z różnych światów sprawiają że obie powieści z cyklu (następna to Captivate – Zniewolenie), trafiły na światowe listy bestsellerów, w tym „New York Timesa”."


Recenzja: Jest to niesamowita powieść fantasy z domieszką romansu. Wciąga niesamowicie i zapomina się o rzeczywistości. Główna bohaterka to bardzo ciekawa postać; próbuje zachowywać się właściwie, być dobrą, chce za wszelką cenę bronić tych, których kocha. W miasteczku, gdzie trafia jest to niezwykle trudne. Zmaga się z pewną, trudną sprawą; mianowicie ze śmiercią własnego ojczyma, którego kochała nad życie i widziała jego śmierć. Wraz z przeprowadzką, zmienia nie tylko otoczenie, ale i nastawienie. Jest to z pewnością jedna z najlepszych postaci w tej serii. Opowiada o zmaganiach nastolatki, z akceptacją i wszystkich tym, na co akurat się natknie. Sądzę, że wiele osób mogłoby się z nią utożsamić, podobnie jak z innymi bohaterami. Autorka wybrała taki styl pisania, by trafił do każdego czytelnika, co jest bardzo dobre, ponieważ kto by chciał czytać jakiś niezrozumiały żargon?
Sam tytuł intryguje już na początku. Tak naprawdę pomimo, iż jest to w jakiś sposób wyjaśnione, osobiście nadal nie mam pojęcia, o co w tym tak naprawdę chodzi. Same istoty przedstawione w powieści są pewną odskocznią od wampirów i innych takich podobnych stworzeń.
W Polsce wydano 3 tomy serii i chociaż wiadomo, że będzie ich troszkę więcej, nie wiadomo czy w ogóle 4 tom będzie wydany, co mnie niesamowicie irytuje! Historia bardzo ciekawa, pokazuje wartość miłości, przyjaźni i oddania słusznej sprawie. Jeśli macie ochotę na powieść fantasy - "Pragnienie" jest właśnie dla Ciebie! ;) Naprawdę polecam, a już zwłaszcza kolejne tomy, są bardzo wzruszające i ukazują walkę Zary ze wszystkim tym, czego boi się najbardziej.


pragnienie.jpg

  •  
  • Pozostało 1000 znaków