• Wpisów: 82
 • Średnio co: 23 dni
 • Ostatni wpis: 4 lata temu, 22:06
 • Licznik odwiedzin: 3 965 / 1990 dni
 
lastsacrifice
 
Cześć, dzisiejsza propozycja będzie dość nietypowa :)Opis: (empik.com) "Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna...
Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni – są wśród nas, choć o tym nie wiemy.
Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady.
A miłość oznacza złamanie wszystkich praw...

Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzeć żaden człowiek. Posiadają niezwykłe umiejętności, władają magią, są nieśmiertelni lub potrafią rozmawiać ze zwierzętami. Ale muszą też przestrzegać odwiecznych praw: za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludźmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami. Jednak gdy w grę wchodzi miłość, zapomina się o wszystkich zasadach. Nawet o tych, za których złamanie płaci się najwyższą cenę..."
Recenzja: Zacznę od dwóch pytań: Mieliście kiedykolwiek styczność z książką o takiej formie? Jeśli tak - lubicie czytać?
Ja mam mieszance uczucia co do takich książek. To zależy o czym opowiadają. Tak wiem L. J. Smith to autorka "Pamiętników wampirów" (Nawiasem mówiąc, nie czytałam i nie mam zamiaru :) )
Cóż mieszane uczucia, odłóżmy na bok. Wybierając pierwszą część "Świata nocy" nie rozczarowałam się. Wręcz przeciwnie - pragnęłam następnej części. Są 3, z czego każda opowiada inną historię. Dopiero w ostatnim opowiadaniu w 3 tomie wszystko się wyjaśnia. Ogólnie cały ten tom to odpowiedzi na pytania, jeśli mogę tak to ująć.
Nie pytajcie mnie dlaczego nie mam zamiaru czytać "Pamiętników..." powiem tylko tyle: "Świat nocy" wzięłam "na próbę" i nie pożałowałam. To jedyna trylogia, którą lubię. Chyba, że autorka ma w planach napisać coś jeszcze, wtedy mogę się zastanowić :D
Wracając do omawiania. Fabuła ciekawa, trzyma w napięciu i jest dość emocjonalna. Jest dynamiczna i pełna akcji. Dodatkowo bohaterowie - przedstawiają siebie w innym świetle, po to by nie pokazać kim są tak naprawdę. To urzekło mnie między innymi. Każdy z czytelników łatwo się odnajdzie i zrozumie przekaz, bowiem autorka wiedziała jak dobrać słowa, żebyśmy mogli zrozumieć. Co do okładek, bardzo mi się spodobały i zaintrygowały. W pełni nie oddały treści książki i to też był powód - ciekawość, co się za nią kryje. Nie mam tutaj nic do dodania, po prostu zachęcam do lektury. Pamiętajcie, książki kształcą! :)
Do następnego wpisu.świat nocy 1.jpg

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @zatopionawmarzeniach: Właśnie wiem i nie lubię czegoś takiego... W każdym razie nie zamierzam obejrzeć serialu, ani czytać serii :D
  A te historie tutaj są niesamowite i co prawda są świetne, ale mimo wszystko wolę z tej 1 części, hahah :D
   
 •  
   
  Dobrze robisz nie czytając "Pamiętników" bo całkiem różni się od serialu przy czym książka wychodzi na tym gorzej. A co do tej serii, nie czytałam 2 tomu, ale bardziej mi się podobała niż "Pamiętniki" i właśnie przez te różne historie :)